ÚvodProjekty domů → TopHouse 4

TopHouse 4 - Atriový dům

Zastavěná plocha: 180,4 m2
Užitná plocha: 189,3 m2
Obestavěný prostor: 641 m3

Dvoupodlažní rodinný dům atriového typu. V přízemí jsou kromě garáže a servisních místností soustředěny kuchyň s obývacím pokojem, koupelna, šatna a ložnice rodičů. Rodičovskou sekci tvoří provozně oddělené křídlo, přičemž samotná ložnice je umístěna v jeho koncové části s optickým napojením na polozakryté atrium s pergolou. Tento prostor je koncipován jako filtr mezi interiérem a okolím a skýtá mnoho možností pro dotvoření zahradnickými úpravami. V opačném nároží stavby navazuje na obývací pokoj krytá terasa. Mezi vstupní schodišťovou halou a společenským prostorem je navržen třístranně prosklený krb.
Horní podlaží obsahuje dva symetrické dětské pokoje s koupelnou a přístupovou chodbou.

Dům existuje ve dvou zrcadlových verzích se vzájemně odvrácenými atrii. Uvnitř se obě varianty liší ve vybraných detailech materiálů a provedení.
Budovy je s přiměřenými terénními úpravami možno umístit i na mírně svažitém pozemku.

Fasáda je tvořena kombinací omítky, dřevěného obkladu a kamene. Kamenná stěna je společně s vodním prvkem dominantou atria. Mělká vodní nádrž
se dnem krytým hrubým štěrkem obepíná dvě strany přízemního křídla a směřuje do miniatria před ložnicí. Cirkulace vody je řešena tak, že voda je čerpána do horní části kamenné zdi, kde "vyvěrá" mezi kameny a pak stéká do nádrže.

Stavba díky členitosti nabízí spoustu prostoru k efektnímu přímému i nepřímému osvětlení. Krytá terasa chytá i odpolední slunce díky nízkému bočnímu křídlu a pozici na nároží.

Parametry

Forma vlastnictví: osobní
Střecha: rovná
Počet nadzemních podlaží: 1
Počet koupelen: 2
Počet garáží: 1

Všechna práva autora díla jsou vyhrazena a chráněna zákonem. Bez souhlasu je výroba kopií a šíření tohoto architektonického návrhu zakázána. TopHouse Develpoment s.r.o. si vyhrazuje právo na změnu uvedených údajů.


TH 21 - postaveno a prodáno Stará Ves nad Ondřejnicí, TH5 - stavíme k prodeji